بدون نیاز به بستری

در این روش، دندانپزشکی بیماران قلبی بدون قطع و یا تغییر دوز داروی ضدانعقادی و ضدپلاکتی و بستری در بیمارستان، می‌تواند جراحی و اعمال دندانپزشکی خود را انجام دهد.

جراحی تحت وارفارین

اگر دارو‌های ضدانعقادی و ضدپلاکتی مثل وارفارین مصرف می‌کنید، بدون نیاز به بستری در بیمارستان یا توقف و تغییر در دوز داروی مصرفی ، جراحی دنداپزشکی خود را انجام دهید.

۱۰۰ درصد عملی

تاکنون این روش برای دندانپزشکی بیماران قلبی بسیاری انجام شده و کاملا موفق آمیز بوده است. شما می‌توانید در قسمت «نظرات بیماران»، نظرات و پرونده‌ آنان را مطالعه کنید.

مراجعه کننده عزیز
سلام؛ من دکتر مهدی علی‌بیگی ، جراح دندان‌پزشک هستم

ما بدون قطع وارفارین کشیدن دندان و یا سایر اعمال دندانپزشکی را انجام می دهیم

دندانپزشکی مخصوص بیماران قلبی
تعویض دریچه قلب
فیبریلاسیون دهلیزی یا AF
ترومبوز ورید عمقی DVT
سکته مغزی CVA


در این روش نیازی به متوقف کردن و یا تغییر دوز وارفارین قبل از جراحی دهان و دندان، مانند کشیدن دندان، نخواهد بود. من خود را متعهد به کمک در جهت حفظ سلامت دهان و دندان شما می‌دانم.
ما با استفاده از شیوه نوین و علمی، اعمال دندانپزشکی را برای مصرف‌کنندگان دارو‌های ضد انعقادی و ضد پلاکتی، مانند وارفارین و آسپرین انجام می‌دهیم. در این روش نیازی به متوقف کردن و یا تغییر دوز وارفارین قبل از جراحی دهان و دندان، مانند کشیدن دندان، نخواهد بود.

Image
Image

دکتر مهدی علی بیگی

دندان پزشکی بدون قطع وارفارین

بدون نیاز به بستری در بیمارستان یا توقف و تغییر در دوز داروی مصرفی و پذیرفتن ریسک خطرات ناشی از آن، جراحی دنداپزشکی خود را انجام دهید.

بدون نیاز به بستری

در این روش بیمار بدون قطع و یا تغییر دوز داروی ضدانعقادی و ضدپلاکتی و بستری در بیمارستان می‌تواند، جراحی و اعمال دندانپزشکی خود را انجام دهد.

100 درصد عملی

 این روش تاکنون برای بیماران زیادی انجام شده است و کاملا موفق آمیز بوده است.

Article: Managment of Dental Patients Taking Anticoagulants or Antiplatelet Drugs


مرجع اصلی مطالب قرار داده شده در قسمت دانشنامه سایت، از مقاله «مدیریت بیماران دندانپزشکی که از داروهای ضد انعقاد یا ضد پلاکت استفاده می‌کنند» گرفته شده است.


شما می‌توانید با مطالعه مطالب قسمت دانشنامه اطلاعات مفیدی را در رابطه دندانپزشکی بیماران قلبی که از داروی‌ وارفارین یا داروی‌های ضدانعقادی دیگر مصرف می‌کنند، مطالعه کنید.
Image

 

 

1-    عنوان اصلی محتوا:

هر آنچه که باید در مورد دندان پزشکی بیماران قلبی بدانید

2-    کلمه کلیدی اصلی

دندانپزشکی بیماران قلبی

3-    کلمه کلیدی مرتبط

متخصص، مطب دندان پزشکی مخصوص بیماران قلبی

4-    خلاصه محتوا (50 تا 70 کلمه)

پس از خواندن مقاله ای که پیش رو دارید، از نحوه ارائه خدمات دندان پزشکی به بیماران قلبی مطلع خواهید شد. خدمات دندان پزشکی بیماران قلبی باید در شرایط بسیار حساس و با مراقبت های خاص انجام شود. در ادامه این مقاله با ما همراه باشید تا جزییات این موارد را بررسی کنیم.

 دندانپزشکی بیماران قلبی

 دندان پزشکی بیماران قلبی و عروقی

پیشگفتار

دندان درد یکی از تجربه های بسیار تلخ و عذاب آور است که هر انسانی در طول زندگی خود، آن را تجربه می کند. زمانی که دندان شما دچار خرابی و پوسیدگی شود، مطمئنا سریعا تصمیم می گیرید تا به پزشک متخصص مراجعه کنید و درمان خود را آغاز کنید. حال ممکن است در بین بیمارانی که به دندان پزشکی مراجعه می کنند، شخصی دچار بیماری قلبی باشد. دندانپزشکی بیماران قلبی اندکی با دندان پزشکی بیماران معمولی متفاوت است. در صورتی که فرد مراجعه کننده دچار بیماری قلبی باشد، روند ترمیم دندان و به طور کلی درمان کمی متفاوت با سایر مراجعه کنندگان معمولی می باشد و باید طی درمان جوانب احتیاط توسط پزشک در نظر گرفته شود. ر این مقاله قصد داریم تا به طور کامل دندان پزشکی بیماران قلبی را مورد بررسی قرار دهیم و اطلاعات مفیدی در این زمینه در اختیار شما قرار دهیم. اگر شما بیماری قلبی دارید بهتر است خواندن این مقاله را از دست ندهید تا در صورت دندان درد، اطلاعات کافی در این زمینه داشته باشید.

 

دندان پزشکی بیماران قلبی بسیار حساس است

 

دندان پزشکی بیماران قلبی به چه صورت است؟

به طور کلی زمانی که شما برای دندان درد به پزشک متخصص مراجعه می کنید، قبل از انجام هرگونه خدماتی برای شما، در مورد بیماری های قلبی و سابقه جراحی و سایر بیماری های دیگر از شما سوال می شود. اگر شما ناراحتی قلبی و یا سابقه عمل جراحی دارید باید حتما پزشک را از این موضوع مطلع کنید. زمانی که پزشک نسبت به ناراحتی قلبی بیمار خود آگاه باشد، تمامی موارد لازم را در درمان وی در نظر می گیرد و قبل از هر چیزی به فکر سلامت قلب بیمار خود است.یکی از مواردی در دندانپزشکی بیماران قلبی مورد توجه قرار می گیرد، استفاده از داروی بیهوشی است. استفاده از داروهای بیهوشی موجب بالا رفتن تپش قلب می شود و این موضوع می تواند سلامت بیمار را تهدید کند. یکی از دلایل اینکه بیمار پس از استفاده داروی بیهوشی تپش قلب بالا میگیرد، افزایش فشار خون در بدن وی است. با توجه به این موضوع در بیماران قلبی از ماده بی حسی استفاده می شود.یکی دیگر از مواردی که در دندان پزشکی بیماران قلبی مورد توجه و اهمیت قرار می گیرد، انجام خدمات در محیطی آرام و بدون استرس است. درمان باید در محیط آرام و بدون تنش انجام شود، همچنین مدت زمان درمان باید تا حد ممکن کوتاه باشد تا بیمار دچار هیچ گونه استرس و خستگی نشود.

 

 

در خدمات دندان پزشکی سلامت قلب بسیار مهم است

 

یک پزشک متخصص چگونه ناراحتی قلبی بیمار خود را تشخیص می دهد؟

زمانی که شما به مطب دندان پزشکی مراجعه می کنید، یک شرح حال کلی از وضعیت جسمی شما و داروهایی که مصرف می کنید، گرفته می شود. در مواردی ممکن است بیمار فراموش کند تا به ناراحتی قلبی خود اشاره کند. زمانی که شما برای انجام خدمات دندان، به دندان پزشکی مراجعه می کنید، پزشک می تواند با توجه به علائم ظاهری شما، ناراحتی قلبی تان را تشخیص دهد.به طور کلی پزشک قبل از درمان بیماران قلبی، با کنترل فشار خون آنها از وضعیت جسمی و شرایط آنها آگاه می شود. در صورتی که بیمار فشار خون بالایی داشته باشد، پزشک نمی تواند درمان را آغاز کند. همچنین اگر بیمار دچار سکته قلبی شده باشد و یا کمتر از 6 ماه از عمل قلب وی گذشته باشد، پزشک نمی تواند هیچ گونه خدماتی برای بیمار انجام دهد؛ زیرا سلامت جسمی وی در خطر می افتد.

 

 

مصرف آنتی بیوتیک فقط با تجویز پزشک

 

 

بررسی علت خطرناک بودن دندان پزشکی بیماران قلبی

به طور کلی دندان پزشکی بیماران قلبی یکی از حساس ترین و پرخطر ترین اقدامات درمانی است. دلایل بسیاری وجود دارد که می تواند خطرناک بودن این امر را ثابت کند. یکی از خطراتی که ممکن است بیماران قلبی را در حین انجام خدمات دندان پزشکی تهدید کند، ورود باکتری های موجود در خون به بافت های قلب و یا خود قلب است. این موضوع می تواند یک تهدید و یک خطر جدی برای بیمار به حساب بیاید.معمولا پزشک بعد از انجام خدمات دندان برای بیمار خود آنتی بیوتیک تجویز می کند تا از به وجود آمدن عفونت جلوگیری شود. با توجه به محدودیتی که بیماران قلبی در مصرف آنتی بیوتیک ها دارند، بهتر است حتما پزشک خود را از این موضوع مطلع کنند. به طور کلی مصرف آنتی بیوتیک در بیماران قلبی می تواند مجاز و یا غیر مجاز باشد.

 

تحت نظر پزشک متخصص و با تجربه خدمات دندان پزشکی را انجام دهید

 

 مواردی که مصرف آنتی بیوتیک برای بیمار مجاز است، به شرح زیر می باشد:

 • بیماران قلبی مادرزادی.
 • بیمارانی که دریچه قلب مصنوعی دارند.
 • کسانی که عمل پیوند قلب انجام داده اند.
 • افرادی که با اندوکاردیت عفونی درگیر هستند.

 

مواردی که مصرف آنتی بیوتیک برای بیمار خطرناک است، به شرح زیر است:

 

 • کسانی که به تازگی دچار سکته قلبی شده اند.
 • کسانی که کمتر از 6 ماه از عمل قلب آنها گذشته است.
 • کسانی که فشار خون بالایی دارند.

 

در چه مواردی پزشک از انجام خدمات دندان پزشکی برای بیمار صرف نظر می کند؟

دندانپزشکی بیماران قلبی یک امر بسیار حساس است. بیماران قلبی باید برای درمان درد دندان و ترمیم دندان به مطب دندان پزشکی مخصوص بیماران قلبی مراجعه کنند. این مطب ها مجهز به تجهیزات لازم برای اتفاقات احتمالی هستند. به طور کلی پزشک با احتیاط کامل و بررسی شرایط جسمی بیمار، خدمات دندان پزشکی را برای وی انجام میدهد؛ اما در این میان مواردی نیز وجود دارد که پزشک تشخیص می دهد سلامت بیمار به خطر می افتد. بنابراین از انجام هرگونه اقدامات درمانی برای دندان بیمار، خودداری می کند. حال شاید این سوال برای شما پیش بیاید که در چه مواردی پزشک از انجام خدمات دندان پزشکی برای بیمار صرف نظر می کند؟ به موارد زیر توجه کنید:

 

 • اختلال دریچه قلب
 • داشتن سابقه تب روماتیسمی
 • وجود دستگاه مصنوعی تحریک قلب در بدن بیمار
 • داشتن سابقه تپش قلب و مور مور شدن آن
 • سابقه اندوکاردیت باکتریایی
 • وجود مشکل در شریان های ریوی
 • وجود دستگاه مصنوعی تحریک قلب
 • انواع بیماری های قلبی مانند فشار خون
 • بیماری ها و نقص های مادرزادی قلبی

 

در این موارد، پزشک از انجام خدمات دندان پزشکی برای بیمار صرف نظر می کند.

 

نحوه انجام خدمات دندان پزشکی بعد از سکته قلبی

سکته قلبی، یکی از حملات بسیار خطرناک برای قلب به حساب می آید. در صورتی که بعد از سکته قلبی به مراجعه به دندان پزشکی نیاز داشتید، باید این خدمات را با دقت و احتیاط بسیار زیادی انجام دهید. زیرا در وهله اول، سلامت قلب مورد اهمیت قرار می گیرد. در صورتی که شما بعد از سکته قلبی داروی خاصی استفاده می کنید باید حتما پزشک خود را از این موضوع مطلع سازید.پزشک متخصص خدمات دندان پزشکی بیماران قلبی با شرایط خاص را با احتیاط کامل انجام می دهد. لازم است تا بدانید برای انجام این خدمات، اکسیژن و نیتروگلیسرین در دسترس پزشک است تا در صورت نیاز، فورا از آنها استفاده کند. سکته قلبی یکی از حملات قلبی است که به شدت بدن را تحت تاثیر قرار می دهد و تا مدت ها عوارض آن همراه شما است. در صورتی که به دنبال سکته قلبی، تولید بزاق کافی در بدن شما محدود شده است، این موضوع را به پزشک اطلاع دهید تا با استفاده از بزاق مصنوعی، از بروز خطرات احتمالی جلوگیری شود.سکته بر روی صورت و زبان بعضی افراد تاثیر می گذارد و عملکرد این اجزا را دچار اختلال می کند. در صورتی که شما جزو این دسته افراد هستید این موضوع را به پزشک اطلاع دهید تا برای شما از ژل فلوراید، استفاده از دهان شویه، نخ دندان و... استفاده کند و به این طریق به حفظ بهداشت دهان و دندان شما کمک کند.

 

 

کنترل فشار خون قبل از خدمات دندان پزشکی

 

 

 فشار خون بالای بیماران قلبی

یکی از شایع ترین مشکلاتی که بیماران قلبی از آن رنج می برند، فشار خون بالاست. بیمارانی که فشار خون بالا دارند، معمولا از داروهای خاص استفاده می کنند. یکی از عوارض این داروها، خشکی دهان است. برای حفظ بهداشت دهان و دندان بهتر است تا فشار خون بالا و داروهایی که مصرف می کنید را حتما به پزشکتان اطلاع دهید. فشار خون یکی از مشکلاتی است که می تواند به شدت برای شما خطرناک باشد. این مشکل می تواند دندانپزشکی بیماران قلبی را با محدودیت هایی مواجه کند. اما به طور کلی باید مصرف هر نوع دارو و وجود هر مشکلی را به پزشک خود اطلاع دهید.

 

بررسی نکاتی در مورد مراقبت از دندان ها در بیماران قلبی

 

 دندان پزشکی بیماران قلبی همواره با حساسیت ها و مراقبت های خاصی همراه است. بعضی از نکات باید توسط پزشک در نظر گرفته شود و رعایت بعضی نکات باید توسط خود بیمار انجام شود. در ادامه قصد داریم تا بعضی از این نکات را به شما یادآوری کنیم.

 • بهتر است قبل از انجام هرگونه خدمات دندان پزشکی یک لیست از داروهای خاصی که مصرف می کنید، تهیه کنید تا نام داروها را فراموش نکنید و آن را به پزشکتان ارائه دهید. با قرار دادن این لیست در اختیار پزشک، شما ایشان را خدمات رسانی بهتر یاری می کنید. بعد از مشاهده این لیست، پزشک بهترین روش و مناسب ترین داروها را برای شما در نظر خواهد گرفت.
 • بهتر است اطلاعات پزشک قلب و عروق خود را به دندان پزشک بدهید تا در صورت لزوم و برای اطلاع از شرایط و وضعیت شما، با متخصص قلب و عروقی که شما تحت نظر آن هستید، تماس بگیرد و اطلاعات پزشکی کافی در مورد شما کسب نماید.
 • اگر برای اقدامات دندان پزشکی که قرار است برای شما انجام شود، مضطرب و نگران هستید، بهتر است آن را با پزشک خود در میان بگذارید. فراموش نکنید استرس و نگرانی در چنین شرایطی برای شما سم است و باید آرامش خود را حفظ کنید. زمانی که پزشک از نگرانی و استرس بیمار خود باخبر باشد، قطعا اقداماتی جهت برطرف نمودن این احساسات انجام خواهد داد.

 

 کنترل عفونت در بیماران قلبی

بیماران قلبی نیاز به مراقبت های خاصی دارند. دندان پزشکی بیماران قلبی نیز اصول و قواعد خود را دارد. طی انجام انواع خدمات دندان پزشکی برای بیماران قلبی احتمال بروز عفونت وجود دارد. از آن جایی که عفونت سلامتی را تهدید می کند، بهتر است در اسرع وقت کنترل شود و از به وجود آمدن آن جلوگیری شود. طبق دستاوردهای جدید پزشکی بهتر از قبل از انجام خدمات دندان پزشکی بیماران قلبی، مصرف آنتی بیوتیک آغاز شود.

 

اما شاید این سوال برای شما پیش بیاید که چه خدماتی نیاز به مصرف آنتی بیوتیک دارد؟ این سوال کاملا به جاست؛ زیرا در بسیاری از موارد مانند ارتودنسی نیاز به مصرف آنتی بیوتیک نیست. شما می توانید در صورتی که تصمیم داشتید اقدامات زیر را انجام دهید، از آنتی بیوتیک البته با تجویز پزشک استفاده کنید:

 

 • اندوکاردیت عفونی
 • نیاز به دستکاری لثه
 • دستکاری مخاط یا انتهای ریشه دندان

 

در این موارد شما می توانید قبل از اقدام به درمان، آنتی بیوتیک استفاده کنید تا در معرض عفونت قرار نگیرید. بهداشت دهان و دندان می تواند در بهبود سریع شما تاثیر بسیار زیادی داشته باشد. به طور کلی باید گفت دندان پزشکی بیماران قلبی نیاز به اقدامات خاص دارد که هم پزشک و هم بیمار باید به این اقدامات توجه کافی داشته باشند تا از بروز مشکلات جدی برای بیمار جلوگیری شود.

پزشک را از داروهایی که مصرف می کنید مطلع سازید.

 دندانپزشکی بیماران قلبی

جمع بندی نهایی

یکی از مواردی که بیماران قلبی باید به آن توجه لازم داشته باشند، انجام خدمات دندان پزشکی در بستری امن و مطمئن است. در صورتی که دندان پزشکی بیماران قلبی با شرایط خاص همراه باشد، پزشک متخصص باید به دقت شرایط و وضعیت بیمار را بررسی کند و با احتیاط کامل این کار را انجام دهد. بیمار باید قبل از مراجعه به دندان پزشکی، فهرستی از داروهایی که مصرف می کند و عمل ها و اقداماتی که برای قلب خود انجام داده است را در اختیار دندان پزشک قرار دهد. دندان پزشک با بررسی وضعیت بیمار، داروهایی که بیمار مصرف می کند و عمل های جراحی که بیمار انجام داده است، بهترین و مناسب ترین روش برای درمان دندان بیمار را در نظر خواهد گرفت. در صورتی که بیمار شرایط بسیار خاصی داشته باشد و سلامت وی در خطر باشد، پزشک از انجام خدمات دندان پزشکی صرف نظر خواهد کرد و درمان را به زمان مناسب تری موکول خواهد کرد.

 

موضوعی که در مورد دندانپزشکی بیماران قلبی یکسان است، عدم استفاده از داروهای بیهوشی است.

 

اگر استرس دارید، به پزشک اطلاع دهید

نمایش بیشتر
نمایش کمتر