بدون نیاز به بستری

در این روش، دندانپزشکی بیماران قلبی بدون قطع و یا تغییر دوز داروی ضدانعقادی و ضدپلاکتی و بستری در بیمارستان، می‌تواند جراحی و اعمال دندانپزشکی خود را انجام دهد.

جراحی تحت وارفارین

اگر دارو‌های ضدانعقادی و ضدپلاکتی مثل وارفارین مصرف می‌کنید، بدون نیاز به بستری در بیمارستان یا توقف و تغییر در دوز داروی مصرفی ، جراحی دنداپزشکی خود را انجام دهید.

۱۰۰ درصد عملی

تاکنون این روش برای دندانپزشکی بیماران قلبی بسیاری انجام شده و کاملا موفق آمیز بوده است. شما می‌توانید در قسمت «نظرات بیماران»، نظرات و پرونده‌ آنان را مطالعه کنید.

مراجعه کننده عزیز
سلام؛ من دکتر مهدی علی‌بیگی ، جراح دندان‌پزشک هستم

ما بدون قطع وارفارین کشیدن دندان و یا سایر اعمال دندانپزشکی را انجام می دهیم

دندانپزشکی مخصوص بیماران قلبی
تعویض دریچه قلب
فیبریلاسیون دهلیزی یا AF
ترومبوز ورید عمقی DVT
سکته مغزی CVA


در این روش نیازی به متوقف کردن و یا تغییر دوز وارفارین قبل از جراحی دهان و دندان، مانند کشیدن دندان، نخواهد بود. من خود را متعهد به کمک در جهت حفظ سلامت دهان و دندان شما می‌دانم.
ما با استفاده از شیوه نوین و علمی، اعمال دندانپزشکی را برای مصرف‌کنندگان دارو‌های ضد انعقادی و ضد پلاکتی، مانند وارفارین و آسپرین انجام می‌دهیم. در این روش نیازی به متوقف کردن و یا تغییر دوز وارفارین قبل از جراحی دهان و دندان، مانند کشیدن دندان، نخواهد بود.

Image
Image

دکتر مهدی علی بیگی

دندان پزشکی بدون قطع وارفارین

بدون نیاز به بستری در بیمارستان یا توقف و تغییر در دوز داروی مصرفی و پذیرفتن ریسک خطرات ناشی از آن، جراحی دنداپزشکی خود را انجام دهید.

بدون نیاز به بستری

در این روش بیمار بدون قطع و یا تغییر دوز داروی ضدانعقادی و ضدپلاکتی و بستری در بیمارستان می‌تواند، جراحی و اعمال دندانپزشکی خود را انجام دهد.

100 درصد عملی

 این روش تاکنون برای بیماران زیادی انجام شده است و کاملا موفق آمیز بوده است.

Article: Managment of Dental Patients Taking Anticoagulants or Antiplatelet Drugs


مرجع اصلی مطالب قرار داده شده در قسمت دانشنامه سایت، از مقاله «مدیریت بیماران دندانپزشکی که از داروهای ضد انعقاد یا ضد پلاکت استفاده می‌کنند» گرفته شده است.


شما می‌توانید با مطالعه مطالب قسمت دانشنامه اطلاعات مفیدی را در رابطه دندانپزشکی بیماران قلبی که از داروی‌ وارفارین یا داروی‌های ضدانعقادی دیگر مصرف می‌کنند، مطالعه کنید.
Image

 

 

1-    عنوان اصلی محتوا:

برای قطع فوری خونریزی دهان و دندان چه باید کرد؟

2-    کلمه کلیدی اصلی

خونریزی دهان و دندان

3-    کلمه کلیدی مرتبط

رفع خونریزی دهان و دندان،بند آوردن خونریزی دهان و دندان،در محل،شبانه روزی، حضور دکتر در محل،رفع خونریزی لثه، قطع خونریزی لثه، متخصص جراح دندانپزشکی، دکتر مهدی علی بیگی

4-    خلاصه محتوا (50 تا 70 کلمه)

برای بسیاری از افراد تابحال پیش آمده است که بعد از کشیدن دندان خود و یا جراحی کردن آن دچار خونریزی می شوند. قبل از شروع خونریزی متخصص جراح دندانپزشکی نکات مهمی را به شما می گوید که در رفع فوری خونریزی دهان و دندان تاثیر زیادی دارد و شما باید حتما به آن دستورالعل دقت و توجه کافی داشته باشید تا خونریزی دهان و دندان شما از بین برود.

 

رفع فوری خونریزی دهان و دندان و لثه

قطع فوری خونریزی دهان و دندان و لثه

 

برای قطع فوری خونریزی دهان و دندان چه باید کرد؟

 

رفع فوری خونریزی دهان و دندان و لثه

 

برای بسیاری از افراد تابحال پیش آمده است که بعد از کشیدن دندان خود و یا جراحی کردن آن دچار خونریزی می شوند. قبل از شروع خونریزی متخصص جراح دندانپزشکی نکات مهمی را به شما می گوید که در رفع فوری خونریزی دهان و دندان تاثیر زیادی دارد و شما باید حتما به آن دستورالعل دقت و توجه کافی داشته باشید تا خونریزی دهان و دندان شما از بین برود.

 

بعد از کشیدن دندان مراقبت و توجه به آن تا 24 ساعت بعد از کشیدن بسیار مهم و ضروری می باشد. اگر حس کردید خونریزی غیر طبیعی دارید و خون دندان شما بند نمی آید بهتر است با متخصص جراح دندانپزشکی مشورت کنید تا با راهکار هایی به بند آوردن خونریزی دهان و دندان شما کمک کند.

 

علاوه بر خونریزی دهان و دندان ممکن است شما با خونریزی لثه نیز مواجه شوید خونریزی لثه بسیار نگران کننده است و شما باید برای قطع خونریزی لثه حتما باید با پزشک خود صحبت کنید تا او بهترین روش و راه حل را برای رفع خونریزی لثه به شما ارائه دهد و شما با رعایت آن راهکار ها بهبودی خود را به دست بیاورید.

 

راهکارهایی برای رفع فوری خونریزی دهان و دندان:

 

1-قرار دادن گاز استریل شده بر روی لثه:

ابتدا باید یک تکه گاز استریل شده و مرطوب را روی حفره دندان خود قرار دهید و سپس گاز را به خوبی بپیچانید و آن را روی زخم قرار دهید و گاز استریل شده را حدود 45 الی 55 دقیقه خیلی محکم با دندان های خود فشار دهید. بعد از انجام این کار اطمینان خاطر را کسب کنید که گاز سر جای خود قرار گرفته است و به قدری بزرگ باشد که دقیقا بر روی حفره ی دندان به طور مستقیم فشار وارد کند.به این صورت می توانید خونریزی دندان خود را با گاز استریل کنترل کنید.

 

بند خونریزی دهان و دندان و لثه

 

2-استفاده از چای کیسه ای:

چای کیسه ای به علت داشتن تانن به تشکیل لخته خون کمک زیادی می کند و استفاده از آن روش مناسبی برای قطع فوری خونریزی دهان و دندان می باشد و باید آن را روی حفره ی دندان قرار دهید و به مدت نیم ساعت محکم با دندان هایتان آن را فشار دهید و مطمئن شوید که کیسه چای مستقیما بر روی حفره دندان قرار گرفته باشد و بعد از گذشت نیم ساعت می توانید آن را از دهانتان خارج کنید.

 

3-استفاده از کمپرس یخ و کمپرس گرم:

سعی کنید حدود دو روز بعد از کشیدن دندان حتما از کمپرس یخ استفاده کنید و آن را حدود ده دقیقه روی محل مورد نظر  قرار دهید و بعد از دو روز باید از کمپرس گرم استفاده کنید زیرا گرما جریان خون را افزایش می دهد و باعث کم شدن تورم می شود و باعث می شود شما هرچه زودتر بهبود یابید.توجه داشته باشید که اگر بعد از 48 ساعت تورم دندان شما از بین نرفت تما باید با پزشک متخصص خود صحبت کنید تا راهکاری برای تورم دندانتان به شما بدهد و به شما کمک کند.

 

4-از تشکیل لخته های خون در حفره ی دندان مطمئن شوید:

لخته های خونی که در حفره های دهان ایجاد می شوند یک عامل بسیار مهم در پروسه درمان می باشند و فرد باید خیلی زیاد مواظب باشد تا چندین ساعت کاری انجام ندهد که باعث تشکیل لخته های خونی شود.سعی کنید برای اینکه دچار لخته های خونی در حفره دندان خود نشوید از شستن زیاد دهان و تف کردن زیاد دوری کنید و علاوه بر آن از مایعات داغ به طور جدی بپرهیزید. همچنین باید از ایجاد فشار در دان و دندان ها خودداری کنید زیرا فشار دادن باعث می شود لخته خونی از حفره دندان جدا شود و مشکلاتی را برای شما ایجاد کند.از عطسه کردن و خالی کردن بینی با دهان باز به طور جدی خودداری کنید و همچنین از سیگار کشیدن و خوردن انواع نوشیدنی ها با نی بپرهیزید. افراد سیگاری بیشتر از بقیه افراد دچار خونریزی دهان و دندان می شوند و آن ها باید حواسشان را بیشتر جمع کنند و حداقل به مدت 24 ساعت بعد از کشیدن دندان به طور جدی از کشیدن سیگار دوری کنند.

 

قطع فوری خونریزی دهان و دندان

 

5-فعالیت های بدنی بعد از کشیدن دندان:

سعی کنید از فعالیت های زیاد و کارهای دشوار خودداری کنید. از خم کردن و یا بلند کردن وسایل سنگین بپرهیزید و تا دو روز بعد از کشیدن دندان سعی کنید کارهای سنگین انجام ندهید و آرام باشید.هنگام خوابیدن سعی کنید سر خود را بالا قرار بگیرید به طوری که سرتان را بالاتر از قلبتان مشاهده کنید این کار شما باعث پایین آمدن فشار خون و در نتیجه کنترل خونریزی می شود.

 

کشیدن دندان یک کار بسیار حساس و دقیقی می باشد و حتما قبل از انجام این کار باید تحقیق کنید و یک پزشک خوب انتخاب کنید دکتر مهدی علی بیگی یکی از متخصصین جراح دندانپزشک می باشد که می تواند در محل زندگی شما حاضر شود و دندان شما را بکشد و به مشکلات شما رسیدگی کند.

 

بسیاری از افراد متقاضی حضور دکتر در محل زندگی خود برای کشیدن دندان هایشان می باشند. دکتر مهدی علی بیگی علاوه بر اینکه در کلینیک تخصصی شبانه روزی خود فعالیت انجام می دهد همچنین می تواند برای کشیدن دندان های شما در محل زندگی شما حاضر شود و دندان های شما را به خوبی بکشد.

 

چه نوع تغذیه هایی بعد از کشیدن دندان باید مصرف کرد؟

 

اگر می خواهید کمتر دچار خونریزی دهان و دندان شوید باید تغذیه های مناسبی نیز مصرف کنید.به مدت 24 ساعت بعد از کشیدن دندان حتما از مایعات استفاده کنید و فقط مایعات میل کنید سعی کنید غذا را زیاد نجوید و از خوردن غذاهای سرخ کردنی و سفت که باعث زخم بیشتر و خونریزی دهان و دندان می شود جدا بپرهیزید و از نوشیدنی های داغ نیز دوری کنید.

 

جراحی لثه توسط دندانپزشک:

بعضی از دندان پزشکان خودشان جراحی لثه را به خوبی انجام می دهند اما بعضی از آن ها شما را به متخصص جراح لثه ارجاع می دهند. ممکن است مشکلاتی برای لثه فرد به وجود بیاید و فرد مجبور به جراحی لثه شود.بعد از جراحی فرد دچار خونریزی لثه می شود خونریزی بعد از جراحی یک اتفاق طبیعی می باشد ما در ادامه ی این مطلب می خواهیم راهکار هایی را به شما ارائه دهیم تا بتوانیم به قطع فوری خونریزی لثه شما کمک کنیم. با انجام دادن این کارها شما می توانید به رفع خونریزی لثه خود کمک کنید.

 

کشیدن دندان توسط جراح متخصص

 

چه مراقبت هایی بعد از جراحی لثه باید انجام داد؟

زمانی که اثر بی حسی از بین می رود ممکن است شما طی 24 تا 48 ساعت اول احساس درد شدیدی داشته باشید و بین 3 تا 5 روز یک درد معمولی داشته باشید احساس درد در افراد مختلف با یکدیگر متفاوت می باشد و ممکن است فردی درد بیشتری را احساس کند البته پزشک متخصص در این زمینه در درد لثه شما بسیار اثر گذار می باشد و اگر جراحی لثه شما توسط یک جراح متخصص و با تجربه انجام شود ممکن است درد کمتری را احساس کنید.

 

چه کارهایی باید بعد از جراحی انجام داد؟

داروهایی را که پزشک برایتان تجویز کرده است را سر  وقت خود میل کنید.استراحت کردن بسیار مهم است سعی کنید 48 ساعت اول را به خوبی استراحت کنید و از انجام کارهای سنگین خودداری کنید تا درد کمتری را احساس کنید و اگر دچار خونریزی زیاد شدید می توانید به مراکز شبانه روزی مراجعه کنید تا به شما کمک کنند.

 

چه کارهایی بعد از جراحی لثه نباید انجام داد؟

 

بیشتر از مقداری که دکتر برای شما تجویز کرده است دارو مصرف نکنید.

از خوردن مشروبات الکلی و سیگار به مدت حداقل 48 ساعت بپرهیزید.

زمانی که از داروی مسکن استفاده می کنید از خوردن الکل دوری کنید.

 

برای درمان خونریزی لثه چه باید کرد؟

 

احتمالا حدود دو ساعت بعد از جراحی با خونریزی لثه مواجه شوید ما به شما پیشنهاد می کنیم که گاز استریل را محکم فشار دهید و تا یک ساعت اینکار را انجام دهید و اگر بعد از یک ساعت خونریزی شما قطع نشد بهتر است گاز استریل را عوض کنید و گاز استریل جدیدی روی زخم خود قرار دهید و دوباره فشار دهید اگر خونریزی شما قطع نشد باید به پزشک خود مراجعه کنید.سعی کنید برای درمان خونریزی سر خود را بالا نگه دارید و دهان خود را با آب نمک بشویید و در طول روز این کار را حدود 3 الی 4 بار انجام دهید و علاوه بر آن استراحت کنید زیرا استراحت کردن گردش خون را کاهش می دهد و در نتیجه باعث قطع خونریزی می شود.

 

خونریزی و تورم لثه

 

علاوه بر موارد ذکر شده راهکارهای خانگی زیادی نیز وجود دارد که به درمان خونریزی دهان و دندان و همچنین لثه شما کمک می کنند که در ادامه ی مطلب به آن ها می پردازیم.

 

راهکار های خانگی برای رفع فوری خونریزی دهان و دندان و لثه چه چیزهایی می باشند؟

 

1-عسل:

عسل یک ماده ی ضد باکتری و ضد عفونی کننده می باشد و به همین دلیل است که آن را برای رفع خونریزی دهان و دندان و همچنین لثه توصیه می کنند.هنگام استفاده از عسل باید بعد از مسواک زدن مقداری از آن را روی لثه ی خود بمالید اما توجه داشته باشید که آن را نباید به دندان هایتان بزنید زیرا به مرور زمان باعث پوسیدگی دندان هایتان می شود.

 

2-آب نمک:

همه ی ما می دانیم که غرغره کردن آب نمک یک روش بسیار معروف برای رفع خونریزی و تورم لثه  می باشد بنابراین شما می توانید نمک را داخل یک لیوان آب گرم بریزید و باهم ترکیب کنید سپس در طول روز 3 الی 4 بار آن را به مدت 2 الی 3 دقیقه غرغره کنید.

 

3-روغن میخک:

یکی دیگر از چیزهایی که باعث رفع فوری خون ریزی لثه می شود استفاده از روغن میخک می باشد که شما می توانید به دو روش از آن استفاده کنید یا مقداری از آن را با دست و یا پنبه بر روی لثه بمالید و یا تکه ای از میخک را بجوید تا خونریزی شما قطع شود.

 

4-جوش شیرین:

جوش شیرین یکی از موادی است که از بروز بیماری های مربوط به لثه و فاسد شدن دندان ها جلوگیری می کند. برای استفاده از جوش شیرین شما باید مقداری از آن را داخل آب حل کنید تا به شکل خمیر در بیاید و سپس به جای خمیر دندان از آن استفاده کنید و با آن مسواک بزنید.

 

5-استفاده از روغن سیاه دانه:

سیاه دانه دارای خواص ضد عفونی کننده و ضد باکتری می باشد و تاثیر معجزه آسایی در بند فوری خونریزی دهان و دندان می گذارد و شما باید چند قطره از روغن سیاه دانه را بعد از مسواک زدن به لثه هایتان بمالید و آن را به آرامی بر روی لثه های خود ماساژ دهید و همچنین می توانید مقداری از روغن سیاه دانه را با آب حل کنید و دهانتان را با آن شست و شو دهید.

 

6-آلوئه ورا:

آلوئه ورا نیز خاصیت ضدباکتری دارد و باکتری هایی را که باعث خونریزی و تورم لثه می شوند را به خوبی از بین می برد. شما باید ژل آلوئه ورا  را به خوبی روی لثه هایتان بمالید و ماساژ دهید.

 

7-ترکیب سیر و عسل:

سیر یک آنتی بیوتیک قوی می باشد همانطور که گفته شد عسل نیز یک خاصیت ضد باکتری دارد و ترکیب این دو ماده می تواند تاثیر زیادی در رفع خونریزی دهان و دندان و لثه بگذارد. شما باید سیر را به خوبی رنده کنید و آن را با عسل ترکیب کنید و آن را روی لثه هایتان قرار دهید تا خونریزی شما کاهش یابد.

 

8-شیر:

همانطور که می دانید شیر سرشار از کلسیم می باشد و تاثیر زیادی در راز بین رفتن خونریزی دارد. شیر باعث از بین رفتن تورم لثه نیز می شود اما بعد از خوردن شیر سعی کنید حتما مسواک بزنید تا آسیبی به دندان های شما وارد نشود.

 

9-مصرف میوه هایی که سرشار از ویتامین C می باشند:

کمبود ویتامین C در بدن فرد باعث بروز مشکلات لثه می شود بنابراین سعی کنید تا جایی که می توانید از این ویتامین استفاده کنید.میوه هایی از جمله پرتقال، لیمو، توت فرنگی، کیوی و ... سرشار از ویتامین C می باشند  و شما باید برای جلوگیری از مشکلات لثه از این ویتامین استفاده کنید.

 

مصرف ویتامین C و شیر

نمایش بیشتر
نمایش کمتر